1. Скільки робочих місць? (якщо більше 5-8, то постає питання про виділений сервер) Деякі програми незалежно від кількості робочих місць «вимагають» виділений сервер - йти на додаткові витрати - рішення і право замовника.

2. Відкрита чи закрита викладка При відкритій викладці наявність системи відеоспостереження критична і актуальна. Бажано, щоб дана система була ув'язана в загальну систему автоматизації, а не існувала «сама по собі», вимагаючи окремого обслуговування, налаштування і т.д.

3. Вибір програми автоматизації Обговорення основних завдань, особливостей даного підприємства чи процесу - вироблення термінів, рішень щодо додаткової конфігурації програми під замовника. Скільки коштуватиме програма, за скільки і як швидко будуть вирішуватися питання обслуговування, в яку вартість виллються можливі доробки. Обговорюється яке обладнання: торговельне та комп'ютерне буде необхідно (питання конфігурації, специфікації, комплектація і т.д.)

4. Прокладка локальних мереж, телефон, Інтернет, система охорони Укладання договорів на установці банківських терміналів (для проведення безготівкових розрахунків на касах). Система охорони та інтернет, а також телефон часто використовують одні й ті ж лінії - важливо правильно пов'язати всі ці питання між собою.

5. Установка устаткування, робочі місця касирів і менеджерів

6. Установка програмного забезпечення Головне контролювати терміни, щоб до початку роботи Ви були впевнені, що програми працюють, є всі друковані форми, звіти і т.д.

7. Навчання і тестування Необхідно, щоб персонал був підготовлений для роботи з програмами, мав відповідні знання та вміння.

8. Початок роботи (консультування, донастройку ПО) Залежно від кваліфікації та навченості колективу, а також поширеності програми в деяких випадках при початку роботи (торгівлі) бажана присутність представників фірми, щоб оперативно отримати інформацію, консультацію, усунення можливих недоліків.

9. Модернізація, нарощування можливостей, створення додаткових звітів Все врахувати неможливо і в ході навіть початкової експлуатації програми виявляються окремі моменти, які вимагають конфігурування під конкретного клієнта. Час іде, з'являються нові версії програм де враховані якісь недоліки, неточності і т.д. З'являються нові функції, звіти, друковані форми і т.д. Питання: чи знає про це клієнт, яким чином відбувається оновлення версій програм, на яких умовах.